Co wiedzieć o rękawach kompresyjnych do obrzęku limfatycznego

Co wiedzieć o rękawach kompresyjnych do obrzęku limfatycznego

Slewa kompresyjna do obrzęku limfatycznego to elastyczna odzież w kształcie rurki, którą osoba nosi na ramieniu. Wywierając nacisk na ramię, limfa przepływa przez układ limfatyczny.

Lymfa jest bezbarwnym płynem zawierającym białe krwinki. Kąpie tkanki i przepływa przez układ limfatyczny do krwioobiegu. Obrzęk limfatyczny jest stanem, w którym limfa buduje się w tkankach i powoduje obrzęk.

obrzęk limfatyczny może wynikać z leczenia raka lub raka. Nie ma lekarstwa na obrzęk limfatyczny, ale rękaw kompresyjny może pomóc w radzeniu sobie z objawami.

W tym artykule wyjaśniamy, kiedy dana osoba powinna nosić rękaw kompresyjny na obrzęk limfatycki. Patrzymy również na różnice między rękawami w ciągu dnia i nocnych, ich kosztami i tym, czy ubezpieczenie za nie zapłaci.

kiedy dana osoba powinna je nosić?

Istnieje kilka etapów obrzęku limfatycznego :

 • Etap 1: Na tym etapie stan powoduje, że ramię puchnie i czuje się ciężkie. Naciskanie na niego pozostawia wgniecenie.
 • Etap 2: Ten etap powoduje, że ramię puchnie i może się wydawać ciężko. Naciskanie na ramię nie pozostawia wgniecenia.
 • Etap 3: Na tym etapie, znanym jako słoniaaza limfostatyczna, ramię może być znacznie większe niż zwykle. Etap 3 rzadko występuje u osób z rakiem piersi.

Rękawy kompresyjne są odpowiednie dla osób z łagodnym obrzękiem limfatycznym w stadium 1. W przypadku osób z obrzękiem limfatycznym w etapie 2 lub 3 proces zwany pełną leczeniem obłudnym może początkowo zmniejszyć obrzęk. Osoba może następnie użyć rękawa kompresyjnego.

Dostępne są różne rękawy kompresyjne w ciągu dnia i nocy. Rękawy w ciągu dnia oferują większą kompresję, a nocne rękawy są nieco luźniejsze.

Czy są odpowiednie do codziennego użytku?

Niektórzy ludzie muszą nosić rękaw ściska , podczas gdy inni powinni nosić jeden codziennie.

Badanie z 2019 r. Wykazało, że stosowanie lekkich rękawów kompresyjnych przez osoby z rakiem piersi przez 2 lata po operacji zmniejszyło obrzęk limfatyczny i doprowadziło do lepszej jakości życia.

Rękawy kompresyjne są bezpieczne do noszenia codziennie. Lekarz lub specjalista limfatyczny może doradzić najlepszy harmonogram noszenia rękawa kompresyjnego i tego, czy go nosić w nocy. Jeśli konieczne jest noszenie jednego z dnia na dzień, eksperci zalecają otrzymywanie oddzielnych rękawów do użytku w ciągu dnia i nocnego.

Firmy sprzedają rękawy kompresyjne jako wyprodukowane urządzenia medyczne w różnych rozmiarach, a także mogą je dopasować.

Rękawy w ciągu dnia

Rękawy kompresyjne w ciągu dnia pasują do ramię od nadgarstka do ramienia i są mocniejsze na dole niż na górze. To dopasowanie pomaga limfie w górę ramię do węzłów chłonnych w pachach. Rękawy kompresyjne występują w różnych kolorach, które obejmują różne odcienie skóry i różne nadruki.

Pomiary rękawów różnią się w zależności od ciśnienia, w milimetrach rtęci (MM HG), które umieszczają na ramieniu. W Stanach Zjednoczonych rękawy kompresyjne dla obrzęku limfatycznego mają następujące kategorie:

 • Ręce z klasy 1 wywierają 20–30 mm Hg na ramię. 30–40 mm Hg ciśnienia.
 • Klasa 3 i 4 rękawy są niestandardowymi poziomami rzędu i wywierają odpowiednio 40–50 i 50–60 mm Hg, ciśnienia.

W Unii Europejskiej system klasyfikacji jest inny:

 • Rękawy klasy 1 wywierają 18–21 mm Hg presji na ramię.
 • Klasa 2 rękawy wywierać 23–32 mm Hg ciśnienia.
 • Rękawy klasy 3 Wywiera 34–46 mm Hg ciśnienia.
 • Rękawy klasy 4 wywierają nieco więcej ciśnienia niż rękawy klasy 3.

Rękaw powinien zapewnić nawet kompresję i nie wiązać się na nadgarstku lub łokciu. Nie powinno być żadnych obszarów drętwienia lub mrowienia z powodu rękawa.

Niektóre rękawy kompresyjne zawierają rękawicę do dłoni. Doktor lub terapeuta limfatyczny może pomóc w doradztwie właściwego wyboru rękawa w celu zmniejszenia określonych objawów.

Nocne rękawy

Niektóre osoby będą musieli nosić rękaw w nocy, aby kontrolować objawy obrzęku limfatycznego. Nocne rękawy są zwykle bardziej objętościowe i wykonane przy użyciu pianki lub wyściółki. Często mają regulowane paski na zewnątrz, aby zastosować lub zmniejszyć ciśnienie.

Nocny rękaw jest nieco luźniejszy niż rękaw w ciągu dnia, ale nadal zapewnia stały nacisk wzdłuż ramienia. Nie powinno być tak luźne, aby skręcić lub wiązać, szczególnie wokół nadgarstka lub stawu łokciowego.

Jak w przypadku rękawów w ciągu dnia, klasyfikacja nocnych rękawów opiera się na nacisku, jakie wywierają na ramieniu. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i U.U. kategorie są takie same jak w przypadku rękawów w ciągu dnia.

Jak ciasne powinny Aby zachęcić do przepływu limfy w górę w kierunku ramienia, ale nie tak ciasno, że powodują drętwienie lub mrowienie.

Terapeuta obrzęku limfatycznego lub trwałej firmy zajmującej się sprzętem medycznym może upewnić się, że osoba dostanie rękaw, który pasuje do nich poprawnie. Ci specjaliści mogą również w razie potrzeby zmierzyć osobę za niestandardową rękaw. noc. Ponieważ rękawy w ciągu dnia są mocniejsze, niektórzy eksperci uważają, że nie są bezpieczne do noszenia w nocy. Obawy obejmują poruszanie się rękawy, gdy osoba rzuca i odwraca się podczas snu, co może powodować dalszy obrzęk lub hamować przepływ krwi.

Jeśli lekarz lub terapeuta limfatyczny zaleca całodobowe ubranie kompresyjne, osoba może Omów z nimi w ciągu dnia i nocne rękawy.

Ile kosztują?

Rękawy w ciągu dnia mogą kosztować 50–300 USD za wytwarzane rękawy o wyższych cenach za niestandardowe rękawy. Nocne rękawy są zazwyczaj droższe, w zakresie ceny od 200 USD do ponad 1000 USD.

Wiele prywatnych planów ubezpieczeniowych nie obejmuje kosztów rękawów kompresyjnych na obrzęk limfatycki. Medicare nie zawiera rękawów kompresyjnych do obrzęku limfatycznego na liście trwałego sprzętu medycznego ani nie zapewnia im ochrony. Medicaid zapewnia pewne pokrycie, chociaż różni się to w zależności od stanu.

Koszty rękawów kompresyjnych dla obrzęku limfatycznego mogą być zbyt znaczące dla niektórych osób, zwłaszcza że lekarze zalecają posiadanie co najmniej dwóch rękawów. Kilka organizacji pomaga w kosztach rękawów kompresyjnych:

 • Cancercare może zaoferować jednorazową dotację na zakup zapasów obrzęku limfatycznego. Osoba może zadzwonić pod numer 800-813-4673, aby porozmawiać z pracownikiem socjalnym onkologii.
 • Partnerstwo na temat raka1source i limfedivas zapewnia bezpłatne lub obniżone zapasy dla ograniczonej liczby osób co miesiąc.
 • National Lymphedema Network oferuje program odzieżowy dla osób o znacznych potrzebach finansowych, których fizjoterapeuci są członkami sieci.
 • Sieć sióstr: Program pomocy raka piersi zapewnia pomoc finansową dla akcesoriów medycznych i narzędzi.

Podsumowanie

Rękawy kompresyjne pokrywają ramię z nadgarstka do ramienia przytulonym elastycznym szmatką. Jest mocniejszy na cardiline cena w aptece dole niż górna część limfaty w górę ramienia w kierunku górnego ramienia i pod pachami węzłów chłonnych.

Wiele osób będzie musiało nosić rękawy kompresyjne przez całą dobę, a są różne rękawy dla W ciągu dnia i nocy.

Rękawy w ciągu dnia są mocniejsze i pozwalają na większą swobodę ruchu. Nocne rękawy są bardziej objętościowe i zwykle obejmują piankę lub wyściółkę. Na zewnątrz mogą znajdować się paski, które umożliwiają noszącemu dokręcenie i poluzowanie rękawa.

Rękawy kompresyjne mogą być drogie, w zakresie ceny od 50 do ponad 1000 USD. Niektóre organizacje oferują pomoc finansową tym, którzy jej potrzebują.

 • Rak piersi
 • Cancer/Oncology

Contents