Je to proto, že jak naše štěňata stárnou, často méně cvičí.

Je to proto, že jak naše štěňata stárnou, často méně cvičí.

Můžete si přinést vlastní psí krmivo, aby váš pes držel stejnou stravu? Podívejte se, jaké jsou ubikace, a zeptejte se, kdo poskytuje lůžkoviny. Jaká je jejich veterinární péče?

Všímejte si toho, jak zacházejí se psy a čistotou zařízení. Pokud váš pes nějakou dobu nebyl v kotci a vy odjíždíte na dlouhodobou dovolenou, bude asi nejlepší, abyste psa na noc nebo dvě ubytovali, než si ho půjdete zvyknout, říká .

WebMD Magazine – funkce Zhodnotil Michael W. Smith, MD dne 12. května 2012

Zdroje

ZDROJ:

Nana Will, cvičitelka psů; majitel, Dog’s Eye View, Gold Hill, Colo.

Láska jeho života je pořádná svině a to Michael Vartan být nemohlMillie, čokoládové štěně Lab, před šesti lety to byla láska na první pohled. Onabyla ta nejroztomilejší věc, jakou kdy viděl.

"Vypadala jako vysokoškolský fotbal s nohama," říká Vartan,41. "Není nic, co bych pro ni neudělal." To zahrnuje získání jejího jménalitovat."

I když Vartan rád odvádí rozhovory od svýchvztahy se ženami jeho vlastního druhu, rychle se rozplýval nad Millie.Často je to ona, o čem chce mluvit. "Můj agent a můj manažer, říkajíjá: ‘Přestaň mluvit o svém psovi; chceme rozjet vaši kariéru.“"

Michael Vartan: Dlouholetý milovník psů

Nemusí se bát. Jeho kariéra jde dobře. Začíná vV roce 2001 strávil Vartan pět sezón hraním strašidla naproti na obrazovce – a prochvíli mimo obrazovku — milostný zájem o Jennifer Garnerovou Přezdívka. Teď jev bílém plášti a stetoskopu v nemocničním dramatu TNT,HawthoRNe, s Jadou Pinkett Smith. A v dobrém i zlém, Vartannezískal příliš pozornosti bulvárních médií, dokud se neobjevila Millie. "Byli jsme vVe stylu; byl to takový výlet."

Vartan byl vždy pejskař. A psi, jak se zdá, majívždy k němu vzat. removio kde to je Callie, německý ovčák jeho rodiny, nikdy neopustila jehou postýlky, když byl nemluvně. Je to mazák pro všechna zvířata a dalšístvoření také: "Byl jsem to divné dítě, které by zachránilo mouchuMillie.

Takže, co je na jeho psovi tak důležitého? Pro Vartan je to méněo lásce, kterou dostává od Millie, než o lásce, kterou je schopen dátchtít milovat někoho jiného, ​​bez omezení nebo odsouzení." Povzdechne si. "jájen si přeji, abych byl poloviční muž, za kterého si můj pes myslí, že jsem."

Pokračování

Michael Vartan: Psí advokát

Vartan věří, že psi – a domácí mazlíčci obecně – přinášejí venjsou vycvičeni jako psovodi a spárováni s poochy zachráněnými ze zvířatpřístřešky. Vězni pomáhají připravit psy na život domácího mazlíčka, vloupání do domua jejich výcvik na vodítku. Postiženi ale nejsou jen psi.

Ale ne každý cítí takovou náklonnost ke čtyřnohým přátelům,proto Vartan věnuje svůj čas a peníze charitativním organizacím, které se snaží bojovatzanedbávání a týrání zvířat. "Chodím na spoustu akcí," on říká. "Na cokolivbojovat proti týrání zvířat." V květnu 2009 například hrál v pokeru celebritzápas získat peníze a povědomí pro The Humane Society’s End Dogfighting inKampaň v Los Angeles. "Když slyším o nevýslovné krutosti lidízpůsobit zvířatům, cítím úplný a naprostý odpor k lidské rase,"říká Vartan. "Pak se uklidním."

Když mluví, upřel zrak na Millie, která se do toho vpíjelatrochu kalifornského slunce a jeho hlas se znovu změní v teplý a rozmazaný. Nemůže dostatdost jí. Tak co, cítí se Millie stejně? "Rád bych si to myslel,"říká Vartan. "Ale pro ni jsem asi jen obří otvírák na konzervy s nohama."

Funkce WebMD Pet Health Recenze: Katherine Scott, DVM, DACVIM dne 15. února 2010

Zdroje

ZDROJ:

Michael Vartan.

Buclatá miminka, zavalitá štěňata — zdá se, že lidi přitahují baculaté věci. Ale když psi a jejich lidé vyrostou, zdravotní důsledky nadváhy mohou být daleko od roztomilosti.

Jaká jsou nebezpečí přibývání na váze u psů? Jaké jsou některé běžné příčiny přibírání na váze? A kdy je čas promluvit si s veterinářem o svém mazlíčkovi s nadváhou?

Přibývání na váze u psů: běžné příčiny a léčba

Více než polovina všech psů v USA trpí nadváhou nebo obezitou. Být těžký vystavuje naše mazlíčky vyššímu riziku artritidy a zkracuje průměrnou délku života. Kromě toho je obezita u psů spojována s řadou dalších problémů, jako jsou některé nádory, vysoký krevní tlak a srdeční choroby.

Aby se zabránilo nárůstu hmotnosti, spálené kalorie se musí rovnat nebo převyšovat spotřebované kalorie. Platí to pro vašeho mazlíčka stejně jako pro vás.

A stejně jako u lidí může mnoho věcí způsobit, že váš mazlíček přibere na váze – od přílišného jídla, přes málo pohybu až po chronické onemocnění. Protože nejsme vždy těmi nejlepšími posuzovateli tělesné stavby našeho psa, je dobré si promluvit se svým veterinářem, pokud si myslíte, že váš pes může mít nadváhu – zvláště pokud je nárůst hmotnosti náhlý.

Mezi běžné důvody, proč psi přibývají na váze, patří:

Příliš mnoho jídla. Často si nejsme jisti, kolik kalorií my potřeba udržovat zdravou váhu. Je tedy pochopitelné, že energetické potřeby našich psů můžeme přeceňovat. A přeceňujeme se.

Věk může být jedním z důvodů nerovnováhy mezi kaloriemi a kaloriemi. Je to proto, že jak naše štěňata stárnou, často méně cvičí. Přesto je můžeme i nadále krmit stejným množstvím jídla, jaké jsme dělali vždy. Výsledek: přibývání na váze.

Potřeba kalorií u psa může být překvapivě malá. Malí psi, kteří nejsou příliš aktivní, potřebují jen 185 až 370 kalorií denně. Pes vážící mezi 67 a 88 liber může potřebovat 1 100 až 1 700 kalorií denně.

Pokud vás tato čísla překvapí nebo pokud je váš pes o 10 až 15 % vyšší než ideální tělesná hmotnost, je na čase promluvit si s veterinářem o tom, co můžete udělat, aby si váš pes udržoval zdravou váhu.

Pokračování

Nedostatek cvičení. Příliš málo pohybu je dalším běžným důvodem, proč psi přibývají na váze.

Množství cvičení, které váš čokl potřebuje, aby prospíval, závisí na jeho plemeni, věku a velikosti. Ale dobrým cílem je zaměřit se na alespoň 20 až 60 minut aktivity se psem každý den. Buď opatrný. Pokud vaši mazlíčci v poslední době neměli příliš mnoho aktivity, neberte je najednou na běh na tři míle. Získejte tipy na cvičení od svého veterináře a poté pomalu začněte s jakýmkoli novým cvičebním plánem pro svého čokla.

Chronická nemoc. Chronické stavy, jako je Cushingova choroba (hyperadrenokorticismus) nebo hypotyreóza, mohou také způsobit nárůst hmotnosti u psů.

Psi onemocní Cushingovou chorobou, když jejich nadledvinky produkují příliš mnoho kortizolu, chemické látky, která jim pomáhá reagovat na stres, kontroluje váhu, bojuje s infekcí a udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Spolu s přibíráním na váze mohou příznaky Cushingovy choroby zahrnovat nadměrný hlad a žízeň, těžké lapání po dechu, břichatý vzhled a vypadávání vlasů. Způsob léčby hyperadrenokorticismu se liší, ale váš veterinář může navrhnout léky na potlačení funkce nadledvin nebo chirurgický zákrok k odstranění nádoru nadledvin.

Nedostatečná funkce štítné žlázy (hypotyreóza) je častým problémem u psů a může také stát za přírůstkem hmotnosti vašeho psa. Některá plemena, včetně dobrmanů a zlatých retrívrů, jsou náchylnější k hypotyreóze. Příznaky mohou zahrnovat letargii, ztrátu vlasů, slabost, sníženou chuť k jídlu, lapání po dechu, infekci a menší toleranci ke cvičení. Hypotyreóza se snadno léčí hormonální substituční terapií.

Jiné příčiny přibývání na váze u psů

Genetika také hraje roli v tendenci vašeho psa přibírat na váze. Některá plemena jsou prostě náchylnější k přibírání na váze než jiná.

Mezi plemena náchylnější k obezitě patří američtí kokršpanělé, baseti, bíglové, cairn teriéři, kavalír King Charles španělé, jezevčíci, labradorští retrívři, norští elkhoundi, drsné kolie a shetlandští ovčáčtí psi.

U psů, kteří byli kastrováni nebo vykastrováni, je také větší pravděpodobnost, že budou obézní, pravděpodobně proto, že kastrace ovlivňuje výdej energie a metabolismus.

Jak zjistit, zda má váš pes nadváhu

Podívejte se na svého mazlíčka. Váš pes má zdravou váhu, pokud:

Při pohledu na svého čoklíka shora vidíte znatelný pas. Z bočního pohledu se břicho vašeho psa stahuje, jak vede k zadním nohám. Můžete cítit žebra svého psa, aniž byste silně tlačili po stranách.

Pokračování

Nyní zvažte svého psa. Můžete je vzít do ordinace svého veterináře, aby použili pochozí váhu, nebo je zvážit doma (pokud nejsou příliš velké). Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je:

Zvažte se a poznamenejte si číslo. Vyzvedněte svého psa. Vraťte se na váhu a zaznamenejte si kombinovanou váhu vás a vašeho psa. Odečtěte svou hmotnost od kombinované hmotnosti.

Nyní znáte váhu svého psa. Veterináři však obvykle sledují tělesnou kondici spíše než číslo na stupnici, aby určili nadváhu nebo obezitu.

Kdy navštívit veterináře

Obavy o váhu vašeho mazlíčka jsou důvodem, proč byste se měli poradit se svým veterinářem.

Váš veterinář může nejen diagnostikovat příčinu přírůstku hmotnosti vašeho psa, ale také vám pomůže vytvořit realistický a bezpečný plán hubnutí pro vašeho mazlíčka. Nárazové diety jsou pro vašeho psa stejně špatné jako pro vás. Nasazování závaží vyžaduje čas, takže je potřeba čas na bezpečné sundání. Váš veterinář vám může pomoci zjistit nejúčinnější způsob, jak toho dosáhnout.

WebMD veterinární reference Recenze: Amy Flowers, DVM, 11. srpna 2019

Zdroje

ZDROJE:

Fogle, B. Péče o vašeho psa. Dorling Kindersley, Ltd., 2002

Kahn, C. The Merck/Merial Manual for Pet Health, Home Edition, Merck & Co., Inc., 2007.

FDA: “Léčba Cushingovy choroby u psů.”

Případ, L. Pes: jeho chování, výživa a zdraví, Blackwell Publishing, 2005.

International Journal of Applied Research in Vet Med, 2006; svazek 4: str. 177.

Michigan Humane Society: “Obezita domácích mazlíčků.”

Záchrana zlatého retrívra z Mid-Florida, Inc: “Má váš pes nadváhu?”

VeterinaryPartner: „Zvířata s nadváhou? Pomoc je tady!”

WebMD: "Cushingův syndrom u psů."

Někteří psi vyměňují triky za pamlsky. Čtyřnozí členové Dog Scouts of America získávají odznaky za zásluhy za zvládnutí dovedností, jako je sledování pachů, navigace na překážkových drahách, tahání saní a porozumění znakové řeči.

"Nejde nám jen o odznaky a vychloubání se," říká Lonnie Olson, zakladatel a prezident skupiny. "Naším cílem je podporovat pouto mezi člověkem a psem prostřednictvím pozitivních tréninkových metod a zábavných aktivit."

Nezisková organizace byla založena v roce 1995 a rozrostla se z jediného letního tábora na národní organizaci s vojáky ve 20 státech a několika každoročními nočními tábory. Dog Scouts of America si vypůjčili základní koncept tradičních skautských programů: Skauti si musí osvojit nové dovednosti, aby získali odznaky za zásluhy a mohli se účastnit věcí, jako jsou výlety a tábory – psi dokonce nosí batohy plné svých zásob.

Aktivity pomáhají udržovat psy aktivní, což je důležité, protože 56 % amerických psů trpí nadváhou nebo obezitou, což může způsobit zdravotní problémy od artritidy a vysokého krevního tlaku až po zkrácení délky života. Odznaky K9 Fitness a DOGa – jóga pro psy – zajišťují psím skautům dostatek pohybu.

Nejsou to jen psi, kteří se učí novým dovednostem; z toho mají prospěch i majitelé psů. Aby majitelé získali odznak za první pomoc, musí se naučit rozpoznávat příznaky nouze, kontrolovat vitální funkce a poskytovat základní první pomoc; psí slídiči vystupují jako "pacientů" pomáhat jejich majitelům cvičit.

Psí skauti jsou také dobrovolníky ve svých komunitách, účastní se pátracích a záchranných misí a navštěvují školy a pečovatelské domy jako útěchoví psi. Několik vojáků uspořádalo finanční sbírky na nákup kevlarových vest pro důstojníky K9 a kyslíkových masek ve velikosti zvířat pro místní hasičské sbory.

Olson věří, že Dog Scouts of America pomohli několika majitelům naučit se trénink založený na odměnách, aby napravili nevítané chování a zvýšili pravděpodobnost, že psi zůstanou v jejich domovech.

"Většina psů končí v útulcích kvůli problémům s chováním," ona říká. "Děláme víc než jen vyučování a školení, zachraňujeme životy."

Podle čísel

117: Počet odznaků za zásluhy dostupných prostřednictvím Dog Scouts of America.

7: Procento psů v USA, kteří absolvovali výcvikový kurz.

50,2 milionu: Počet psů, kteří naklánějí váhu nad zdravou váhu.

Najděte další články, procházejte zpětná vydání a přečtěte si aktuální vydání Časopis WebMD.

WebMD Magazine – funkce Zhodnotil Will Draper, DVM, 7. září 2018

Zdroje

ZDROJE:

Lonnie Olson, Dog Scouts of America, Lansing, MI.

Asociace pro prevenci obezity domácích mazlíčků: “Výsledky průzkumu obezity domácích zvířat v roce 2017.”

Americká společnost pro prevenci krutosti na zvířatech: “Statistika domácích zvířat.”

American Pet Products Manufacturing Association: “2017-2018 National Pet Owner’s Survey.”

Psí skauti Ameriky.

Možná si myslíte, že váš bígl je nejchytřejší pes na celém bloku, ale dostalo se jim pochybné cti, že patří mezi nejméně trénovatelné psí plemena. Vrčící dobrman od vedle? Jedná se o rychlou studii.

Psí inteligence, stejně jako lidská, má různé podoby. A přestože majitelé, kteří jsou ochotni tomu věnovat čas a úsilí, mohou vychovat to nejlepší z jakéhokoli plemene, existují pevné skutečnosti, pokud jde o přirozené vlastnosti vašeho zvířete.

Pokud je pes vyšlechtěn k lovu, stádu nebo aportování, je pravděpodobnější, že bude rychle stát na nohou, bude toužit pracovat, pohybovat se a potěšit vás. Bude se učit rychleji. Pokud je vyšlechtěn jako hlídač hospodářských zvířat nebo pachový honič, může se zdát rozptýlený a jen trochu hustý.

Přesto, i když jsou některá plemena hbitější, trenéři říkají, že každý pes se může naučit základy, jako je sezení a pobyt. Jen jim může trvat déle, než se chytí.

Klíčem je vědět, k čemu je váš pejsek stavěn a jak ho motivovat.

Ale mějte na paměti, že ti nejchytřejší psi často nedělají nejlepší mazlíčky. Vaším úkolem je najít plemeno, které vyhovuje vašemu životnímu stylu, a zaměřit se na to, abyste ze svého psa dostali to nejlepší.

Nejlepší psi

Ve své bestsellerové knize Inteligence psů, neuropsycholog Stanley Coren, PhD, se zaměřuje na trénovatelnost jako ukazatel inteligence.

Profesor psychologie z University of British Columbia vycházel z hodnocení 110 plemen více než 200 profesionálními rozhodčími pro poslušnost psů, kteří hodnotili plemena na základě testů pracovní/poslušnosti.

Nejlepší psi absorbovali povely v méně než pěti opakováních a poslouchali je v 95 % případů nebo lépe. Zde je seznam spolu s popisem plemene od American Kennel Club:

1. Border kolie: Workoholik, toto plemeno je přední světový pastevec ovcí, ceněný pro svou inteligenci, mimořádný instinkt a pracovní schopnosti.

2. Pudl: Výjimečně chytrý a aktivní. Vyšlechtěna k získávání věcí z vody. Miniaturní odrůda mohla být použita pro lov lanýžů.

3. Německý ovčák: Přední světový policejní, hlídací a vojenský pes — a milující rodinný společník a pastevec.

Pokračování

4. Zlatý retrívr: Inteligentní a dychtivý potěšit. Chován jako lovecký společník; ideální jako průvodce a jako pomoc při pátracích a záchranných operacích.

5. Dobrman: Známý pro svou výdrž a rychlost. Vyšlechtěn jako strážce a žádaný jako policejní a válečný pes.

6. Shetlandský ovčák: The "Sheltie" je v podstatě miniaturní pracovní kolie. Hrubosrsté, dlouhosrsté pracovní plemeno, které je velmi inteligentní. Vyniká v pasení.

7. Labradorský retrívr: Ideální sportovní a rodinný pes. Jemný a inteligentní.

8. Papillon: Veselé, ostražité plemeno, které není plaché ani agresivní. Známí jako trpasličí španělé v 16. a 17. století, dosahují výšky 8-11 palců.