Najlepsze naturalne napoje energetyczne z 2022 r.

Najlepsze naturalne napoje energetyczne z 2022 r.

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Napoje energetyczne mają na celu zwiększenie wydajności lub zapewnienie fizjologicznego wzmocnienia. Chociaż ludzie mogą uznać napoje energetyczne za nieograniczone, niektóre z tych napojów mogą zawierać naturalne i pożywne składniki.

szybkie linki

 • Najlepsza opcja czarnej i zielonej herbaty: V8 +Energy
 • Najlepszy mate i sok owocowy Organiczny: Guayaki Yerba Mate
 • Najlepsza opcja pochodzenia drzewa Guayusa: Runa Napoje energetyczne
 • Najlepsza opcja strzału: Właściwe dzikie czyste Clear Energy Shot

Często napoje energetyczne zawierają duże ilości kofeiny, sztucznych składników i cukru. Jednak rynek napojów oferuje teraz napoje energetyczne z bardziej naturalnymi składnikami, które, jak twierdzą producenci, wytwarzają podobne efekty wzmacniające energię.

W tym artykule bardziej szczegółowo przyjrzymy się naturalnym napojom energetycznym. Zapewnia także listę opcji do wypróbowania.

Jakie są naturalne napoje energetyczne?

Napoje energetyczne często zawierają duże ilości dodanego cukru i kofeiny.

Food and Drug Administration (FDA) zaleca, że ​​zdrowy dorosły może zwykle spożywać 400 miligramów (mg) kofeiny dziennie bez doświadczania negatywnych lub niebezpiecznych skutków ubocznych. Jednak niektóre osoby mogą być bardziej wrażliwe na skutki kofeiny niż inni.

Producenci naturalnych napojów energetycznych zwykle stosują energetyzujące witaminy, minerały i przeciwutleniacze, a także bardziej naturalne składniki.

Osoby, które spożywają naturalne napoje energetyczne, mogą uzyskać wzrost z witamin, owoców, roślin i naturalnie występującej kofeiny w tych produktach.

Dlaczego dana osoba może tam używać

jest to kilka powodów, dla których ludzie mogą chcieć spożywać naturalne napoje energetyczne. Należą do nich:

 • Czuć się bardziej czujną rano
 • Zwiększenie wydajności fizycznej
 • Poprawa koncentracji
 • Zużycie dodatkowych suplementów
 • Odzyskiwanie po wysiłku

Skuteczność i korzyści

Jako sposób na zwiększenie stężenia, kofeina w napojach energetycznych może zwiększać czujność, poprawić pamięć i podnieść pamięć i podnieść nastrój.

Jednak istnieją mieszane dowody wskazujące na skuteczność tych napojów w poprawie wydajności fizycznej. Na przykład w jednym badaniu stwierdzono, że napoje energetyczne poprawiają wydajność biegania na 5 kilometrach. Jednak badania z 2016 r. Sugerują, że tak nie jest. Naukowcy sugerują, że nie było różnicy w wydajności fizycznej u tych, którzy spożywali napoje energetyczne w porównaniu z tymi, którzy tego nie zrobili.

Ryzyko i skutki uboczne

brak badań badających naturalną energię. napoje specjalnie. Jednak Narodowe Centrum Zdrowie Komplementarnego i Integratywnego sugeruje pewne potencjalne ryzyko związane z napojami energetycznymi. Na przykład

Duże ilości kofeiny zwykle występujące w tych napojach mogą https://harmoniqhealth.com/pl/ powodować problemy z sercem.

Kofeina może również powodować lęk, problemy trawienne, problemy ze snem i odwodnienie.

Ponadto starsza recenzja sugeruje, że dzień po spożyciu napoju energetycznego ludzie częściej odczuwają nadmierne zmęczenie w ciągu dnia. Inne badanie stwierdza, że ​​zużycie napojów energetycznych może zwiększyć ryzyko erozji zębów.

Jak i kiedy je użyć

Każdy producent naturalnego napoju energetycznego zaoferuje szczegółowe instrukcje dotyczące tego, jak i kiedy spożywać ich produkt.

Osoba może chcieć je pić przed lub po ćwiczeniach, w dni, w których czuje się szczególnie zmęczony lub przed zadaniem wymagającym dużej koncentracji.

Najlepsze naturalne napoje energetyczne

Dostępnych jest wiele naturalnych napojów energetycznych. Poniżej znajduje się pięć produktów do rozważenia.

Pamiętaj, że pisarz tego artykułu nie wypróbował tych produktów. Wszystkie informacje są oparte wyłącznie na badaniach i poprawne w momencie publikacji.

MATHABAR Hustle Energy

Najlepsza opcja matki

Kofeina

120 mg

Ten produkt o smaku mango zawiera sok owocowy, matcha ceremonialna i ekstrakt z zielonej herbaty.

Istnieją pewne dowody sugerujące, że proszek matcha może poprawić uwagę i niektóre aspekty pamięci.

Starszy przegląd podkreśla, że ​​niektóre korzyści wyciągu z zielonej herbaty obejmują efekty przeciwutleniające, redukcję masy ciała i zmniejszenie masy ciała i Ochrona przed warunkami zwyrodnieniowymi.

12-pakowa mango-smakowa Energia Hustle Matchabar jest dostępna do zakupu online za około 40 USD.

Kup teraz

V8 +Energy

Najlepsza opcja czarnej i zielonej herbaty

kofeina

Ten produkt zawiera kofeinę, która naturalnie występuje w wyciągu czarnej i zielonej herbaty. Jest to o smaku granatu, ale inne smaki to Blackberry-Cranberry i Kiwi-Melon.

Zawiera także wiele witamin, w tym:

 • Witamina C: Ta witamina ma różnorodne działanie przeciwutleniające i odgrywa istotną rolę w funkcji immunologicznej.
 • Witamina B6: Według National Institutes of Health (NIH) witamina B6 pomaga w metabolizmie i funkcji mózgu.
 • Witamina B3: Ta witamina pomaga przekształcić żywność w energię, której potrzebuje osoba.

Pakiety sześciu 8 uncji płynów (Fl Oz) V8 +napoje energetyczne są dostępne online za około 19 USD.

Kup teraz

guayaki yerba mate

Najlepsza opcja Yerba Mate and Organic Fruit Juice

80 mg
kofeina

Guayaki Yerba Mate to cytrynowa, nieokarbona mieszanki parzonego Mate i Organicznego soku owocowego.

Yerba Mate to gatunek rośliny, który naturalnie zawiera kofeinę. Ze względu na zawartość kofeiny w tym napoju osoba najprawdopodobniej odczuwa wzrost poziomu energii po jej spożywaniu.

Producenci tego produktu stwierdzają, że zawiera składniki sprawiedliwego handlu.

12-pakowe puszki 15,5 uncji guayaki yerba mate jest dostępne online za około 35 USD.

kup teraz

Runa Energy Drink

Najlepsze drzewo guayusa- Tree- Opcja pochodna

150 mg

kofeina

150 mg

zgodnie z Producenci, ten napój o smaku jagód zawiera tylko siedem składników, z których najbardziej godnym uwagi jest guayusa ekologiczna-gatunek drzewa.

Przegląd guayusa zauważył, że to drzewo może mieć właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.

12-pakowe puszki o 12 uncji runę energetycznych jest dostępne do zakupu online za około 30 USD.

Kup teraz

Właściwe dzikie czyste strzały energetyczne H4> Najlepsza opcja strzału

kofeina

Ten produkt o smaku imbirowym jest niewielkim napojem, który zawiera 180 mg kofeiny.

a także imbir, który starsze stany badawcze mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, zawiera również sok z winogron białych. W badaniu z 2019 r. Stwierdzono, że sok z białego winogron może zmniejszyć wskaźnik masy ciała u starszych kobiet.

6-pakowe butelki 2,5 fl uncji o właściwym dzikim czystym strzale energii jest dostępne za około 24 USD. Kup teraz

Alternatives

Aby zwiększyć wydajność psychiczną i fizyczną, osoba może chcieć rozważyć następujące alternatywy dla napojów energetycznych:

 • Zakładanie więcej: Starsze badania stwierdzają, że pozbawienie snu może zaburzyć zdolność osoby do wykonywania zadań. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zalecają, aby dorośli spać co najmniej 7 godzin.
 • Zjadają pożywną dietę: jedno badanie wykazało, że osoby, które zjadły więcej ziaren, roślin strączkowych i warzyw, mieli więcej Energia niż ci, którzy spożywali bardziej wyrafinowane ziarna i dodawane cukry.
 • Ogranicz spożycie alkoholu: Picie dużych ilości alkoholu może powodować zaburzenia snu, co może negatywnie wpływać na poziom energii.
 • Unikaj palenia: Jedno badanie sugeruje, że zaburzenia snu są bardziej powszechne u osób, które palą niż u tych, którzy nie.
 • Pozostają nawodnienie: nawet łagodne odwodnienie może wpływać na wydajność poznawczą, zgodnie z badaniami z 2014 roku. Dlatego osoba, która chce się skoncentrować na zadaniu, powinna regularnie pić wodę przez cały dzień.

Podsumowanie

Naturalne napoje energetyczne mogą zapewnić podobny wzrost energii do standardowej energii napoje. Jednak ten pierwszy zwykle zawiera mniej cukru i bardziej naturalnie występujących źródeł kofeiny.

Chociaż napoje energetyczne mogą pomóc zwiększyć czujność i koncentrację, jednostka powinna również rozważyć naturalne alternatywy, takie jak zachowanie nawodnienia i spożywanie składników odżywczych -Rich dieta.

 • żywienia/dieta

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń . Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

 • Breymeyer, K. L., i in. (2016). Subiektywny nastrój i poziom energii
180 mg

Contents